Go to Top

Jubileusz godny lidera

Dwudniowe uroczystości świętowania jubileuszu 30-lecia istnienia firmy Pronar na długo pozostaną w pamięci zarówno jej pracowników, jak i licznie przybyłych gości., wśród których znaleźli się przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Stronę rządową reprezentował wicepremier Jarosław Gowin, który zwracając się do Sergiusza Martyniuka, prezesa Pronaru, powiedział: – Wiem, że nie tylko samo dobro otrzymał Pan od państwa i rządzących, ale w imieniu polskiego rządu, w imieniu państwa polskiego dziękuję dziś za to, co pan stworzył. Ta firma to dzieło, dzięki któremu pan i pana współpracownicy przejdziecie do historii Polski – podkreślał wicepremier Gowin.

To były tylko jedne z wielu gratulacji. Składali je także samorządowcy oraz przedstawiciele współpracujących z Pronarem firm, którzy przybyli do Narwi z aż 38 krajów.
– Jesteśmy jedną wielką rodziną, międzynarodową rodziną firmy Pronar, a czym większa jest rodzina, tym siła naszej firmy jest większa – zapewniał, dziękując za życzenia prezes Martyniuk.
W czasie uroczystości uhonorowani zostali także pracownicy Pronaru, a 20 z nich otrzymało odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa” przyznawaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Kolejnych 40 pracowników otrzymało okolicznościowe medale.
Obchody uświetniły występy znanych i lubianych zespołów. Zaproszeni goście mogli obejrzeć m.in. Kurpie Zielone (podlaski, ludowy zespół taneczno-muzyczny), Lowzar (niezwykle energiczna czeczeńska grupa taneczna) czy Zimne Dranie (zespół akustyczny wykonujący znane polskie i zagraniczne szlagiery).
W niedzielę firma zorganizowała natomiast wielki piknik rodzinny, połączony ze zwiedzaniem fabryki w Narwi, a także wystawę maszyn, które stanęły na placu przy scenie.
Od rana gości bawiły występy zespołów artystycznych oraz tanecznych, zaprezentowano także pokazy sztucznych ogni i fajerwerków. Uczestnicy pikniku mieli też okazję skosztować regionalnych specjałów w specjalnie wydzielonej części kulinarnej.
Krzysztof Małyszko

 

pro01.pngpro02.pngpro03.pngpro04.pngpro05.pngpro06.pngpro07.pngpro08.pngpro09.pngpro10.pngpro11.pngpro12.pngpro13.pngpro14.pngpro15.pngpro16.pngpro17.pngpro18.pngpro19.pngpro20.pngpro21.png