Go to Top

Targi Wod-Kan w Bydgoszczy

Na rozpoczętym 16 maja Wod-Kanie w Bydgoszczy nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli naszego wydawnictwa. Nasze stoisko znajdowało się na antresoli hali wystawienniczej, a wszyscy chętni mogli tam znaleźć aktualne i archiwalne wydania wszystkich tytułów – poza Pośrednikiem Komunalnym były także Pośrednik Budowlany oraz Maszyny Budowlane.

Oczywiście nasza obecność w Bydgoszczy nie ograniczała się do rozdawania magazynów. Przede wszystkim byliśmy tu po to, aby na bieżąco śledzić najnowsze trendy techniki komunalnej. Dlatego odwiedzaliśmy stoiska wystawców, rozmawialiśmy z czołowymi przedstawicielami sektora komunalnego, wsłuchując się w ich nastroje i plany na przyszłość, aby następnie poinformować o tym naszych Czytelników na łamach magazynów.
W Bydgoszczy – w przeciwieństwie do słonecznej, ale jednak „mroźnej” Autostrady – aura dopisała, było ciepło i pogodnie. Pogodny nastrój udzielił się także wystawcom i licznie przybyłym zwiedzającym, stąd też na stoiskach było widać wiele roześmianych twarzy.
Naturalnie o powodzeniu targów nie decyduje pogoda, ani jakość towarzyszących imprez. Przede wszystkim najważniejsza jest możliwość zapoznania się z ofertą technologii i rozwiązań umożliwiających realizację zadań inwestycyjnych. Pod tym względem targi Wod-Kan także można uznać za udane, gdyż oferta skierowana do sektora komunalnego była wyczerpująca i różnorodna. Odpowiednie „narzędzia” mogli znaleźć zarówno wykonawcy, jak i „samorządowcy” odpowiedzialni za realizację inwestycji komunalnych w podległych im rejonach. Oczywiście najszerzej prezentowana była oferta z sektora wodno-kanalizacyjnego, ale skuteczne rozwiązania mogli znaleźć także przedsiębiorcy zajmujący się innymi pracami komunalnymi, jak np. związanymi z montażem i konserwacją oświetlenia dróg, czy też pracami przeładunkowymi. W tym względzie daje się zauważyć rosnący trend wykorzystywania technologii ekologicznych, gdyż coraz więcej producentów w swych ofertach zaczyna umieszczać maszyny i urządzenia wykorzystujące bezemisyjne źródła napędu. Jest to logiczna konsekwencja nie tyle unijnych dyrektyw i presji ekologów, co potrzeb branży, która w wielu miejscach skutecznie może stosować wyłącznie takie rozwiązania.

w01.pngw02.pngw03.pngw04.pngw05.pngw06.pngw07.pngw08.pngw09.pngw10.pngw11.pngw12.pngw13.pngw14.pngw15.pngw16.pngw17.pngw18.pngw19.pngw20.pngw21.pngw22.pngw23.pngw24.png