Go to Top

Rekomendacje

Podziemna ulica w Łodzi

Już wkrótce rozpocznie się budowa podziemnej ulicy w Nowym Centrum Łodzi. Wykonawca kończy przygotowywanie projektów i wiosną zamierza rozpocząć prace. Ulica znajdzie się na poziomie 6 metrów pod powierzchnią gruntu. Dzieki temu nad ulicą będzie mogła powstać przyjazna dla mieszkańców przestrzeń z ławkami i drzewami. Droga będzie biegła między EC1 a działką, którą za ponad 85 mln zł kupiła firma Ghelamco. Niemal dokładnie w śladzie obecnej ulicy Hasa. Rampa zjazdowa, którą dostaniemy się do podziemnej ulic, będzie znajdowała między budynkami zakładu energetycznego a biurowcem mBanku.

Podziemną ulicą można będzie dojechać do ronda, które znajduje się pod al. Rodziny Scheiblerów. Po drodze wykonanych zostanie siedem zjazdów, którymi będą obsługiwane biurowce z podziemnymi parkingami realizowane przez prywatnych inwestorów.
Nową ulicą można będzie dostać się także do parkingu, który powstanie pod rynkiem NCŁ. Jego projekt również jest przygotowywany w ramach tego zadania. Natomiast budowa zaplanowana jest w kolejnym etapie.
Rynek Kobro ma być jedną z najbardziej atrakcyjnych przestrzeni w NCŁ. Będzie tam dużo ławek oraz zieleni. Przygotowany zostanie także do organizacji imprez i koncertów.
Budowa ulicy rozpocznie się wiosną. Inwestycja potrwa do końca przyszłego roku i poza podziemną drogą, która połączy rondo pod al. Scheiblerów z ul. Kilińskiego, powstanie także od nowa ul. Hasa oraz zostanie przygotowany projekt podziemnego parkingu i rynku Kobro, które zostaną zbudowane w kolejnych etapach.