Go to Top

Rekomendacje

Advertisement

Imponujący jubileusz ZOELLER TECH

W ubiegłym tygodniu w fabryce spółki ZOELLER TECH w Rekowie Górnym (woj. pomorskie) odbyła się uroczystość przekazania nowemu właścicielowi śmieciarki, która jest 10-tysięcznym pojazdem wyprodukowanym w polskich zakładach tej firmy. Właścicielem jubileuszowego egzemplarza, została firma NordRen z Norwegii.
– Ponad ćwierć wieku temu, gdy nasza firma rozpoczynała w Polsce produkcję pierwszych zabudów, nawet nie marzyliśmy, że kiedykolwiek uda się nam wyprodukować 10.000 śmieciarek – powiedział Rainer Rohler, prezes zarządu ZOELLER TECH Sp. z o.o. Tymczasem każdego roku z linii produkcyjnych naszej fabryki zjeżdża około 1.200 pojazdów, a już wkrótce – po rozbudowie zakładu – ich liczba sięgać będzie 1.800 sztuk.
– Mamy więc powody do radości, a cieszymy się tym bardziej, że odbiorcą jubileuszowej śmieciarki jest nasz oddany partner z Norwegii, firma NordRen, która w całości flotę 200 samochodów skompletowała z pojazdów wyprodukowanych w naszej fabryce.
10-tysieczny pojazd to zabudowa typu JOAB Twin zamontowana na podwoziu 3-osiowej Scanii.  Model ten to dwukomorowa zabudowa z tylnym załadunkiem, przeznaczona do zbierania dwóch różnych frakcji odpadów podczas jednej trasy. Skrzynia podzielona jest pionowo w stosunku 65/35, a dzięki dwóm oddzielnym odwłokom, w których pracują dwie niezależne prasy zagęszczające, nie dochodzi do mieszania się frakcji.

Więcej informacji o samej uroczystości oraz o fabryce ZOELLER TECH będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu Pośrednika Komunalnego.
Krzysztof Małyszko