Go to Top

Rekomendacje

Advertisement

Co słychać na targach w Warszawie?

W tym tygodniu w Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie odbywają się Międzynarodowe Targi Branży Komunalnej. Jednocześnie – co wydaje się bardzo korzystne – zorganizowano targi Building Industry Solutions. Zakres tematyczny targów uzupełnia się, a ekspozycja przenika. Odwiedzaliśmy je wczoraj i dziś, za wcześnie jednak na podsumowania. Możemy natomiast przekazać nasze wrażenia.

O imprezie budowlanej napiszemy w jutrzejszym PosBudNews. Co rzuca się w oczy, to fakt, że przed halą, na terenie zewnętrznym widać o wiele więcej maszyn budowlanych niż komunalnych, choć stoją na wspólnym placu. Inaczej w środku – co prawda od razu po wejściu dominują nas maszyny Caterpillar, w wielkim stoisku Beregerat Monnoyeur, jednak im dalej w głąb, tym bardziej komunalnie. Na pierwszy rzut oka widać, że firm z tej branży jest więcej. Czy tak jest w rzeczywistości, przekonamy się po podsumowaniu organizatorów. Tak naprawdę np. maszyny JCB  czy Yanmar mają odbiorców w obu branżach, czyli choćby decyzja Interhandlera, w których targach bierze udział, miała wymiar symboliczny. Podobnie z pojazdami Iveco czy minikoparkami Kuboty. Tylko śmieciarki, zamiatarki, kosze na śmieci itp. wydają się ściśle komunalne. Ale przecież zamiatarka czy kosze mogą mieć zastosowanie także na placu budowy...
Pomysł urządzenia dwóch imprez o przenikającej się tematyce jak najbardziej popieramy. Jak z realizacją...napiszemy za tydzień. Na razie jedno – tłoku na parkingach ani przy stoiskach nie było. Dziś było lepiej niż wczoraj, ale jeszcze za mało, by ogłosić sukces. Poczekajmy jednak do końca targów.

Magdalena Ziemkiewicz