Go to Top

Rekomendacje

Advertisement

Kärcher czyścił bulwary Flotylli Wiślanej

„Czysta przestrzeń – wspólna sprawa” . Dzięki imprezom odbywającym się pod tym hasłem mieszkańcy trzech polskich miast mają okazję poznać w praktyce urządzenia firmy Kärcher. Najpierw pokazy odbyły się w Kołobrzegu, a we wtorek 25 września miasteczko Kärchera rozbiło namioty na lewym brzegu Wisły w Warszawie. Ostatni przystanek tej tury zaplanowano na 2 października w Krakowie.
Czystość we wspólnej przestrzeni na pewno łatwiej jest utrzymać przy pomocy profesjonalnych urządzeń i biodegradowalnych preparatów czyszczących. Kärcher nie poprzestał jednak na prostych pokazach skuteczności zamiatarek i myjek.

Spotkania mają bowiem edukacyjny, a przyświeca im idea pokazania ludziom, jakie zmiany w codziennych nawykach mogą sprawić, że staniemy się eko – z pożytkiem dla wspólnej przestrzeni. Pomyślano o najmłodszych, zapraszając dzieci do udziału w warsztatach poświęconych zanieczyszczeniu powietrza. Eko-eksperymenty przyciągnęły dzieci z przedszkoli i podstawówek. Dorośli mogli skorzystać z spirometrycznego badania płuc, a przy okazj dowiedzieć się, jak chronić się przed smogiem.
Z pokazów sprzętu komunalnego nam najbardziej podobał się przyrząd do usuwania z chodników zaschniętych gum do żucia. Trudno sobie wyobrazić, jak duży jest to problem. Ilość gum jest zadziwiająca, a sposoby na ich sprzątanie zawodne. A Kärcher za pomocą parowej myjki odkleja gumy szybko i łatwo. Zdjęcia z warszawskiej imprezy zamieściliśmy na naszym facebooku
Magdalena Ziemkiewicz
Fot. Janek Barański