Go to Top

Rekomendacje

Apetyt na IFAT 2018 rośnie

Podczas dwudniowego spotkania – 23 i 24 stycznia 2018 roku – stu przedstawicieli światowych mediów miało okazję przedpremierowo zapoznać się z ofertą uczestników majowych targów IFAT 2018. Taka  formuła przedtargowych spotkań dziennikarzy z przedstawicielami firm to stały element imprez organizowanych w Monachijskim Centrum Wystawienniczym.
Doceniają ją także dziennikarze naszego wydawnictwa bywając od lat na PRE-BAUMIE, jak i PRE-IFACIE. Także tegoroczną edycję IFAT Media Dialog redaktor Krzysztof Małyszko zaliczył do udanych. Co zwróciło jego szczególną uwagę?

Praktycznie wszystkie prezentacje zasługiwały na uwagę. Uwzględniały obowiązujące trendy i były odpowiedzią na zapotrzebowanie nowoczesnej gospodarki odpadami. Trzeba przyznać, że wśród prezentowanych rozwiązań dominowały te wykorzystujące najnowsze technologie, skutecznie niwelujące negatywny wpływ na środowisko naturalne. Chyba najliczniej reprezentowane były rozwiązania poprawiające jakość wody oraz skuteczne metody jej odzysku.
Duże wrażenie zrobiła na nas kompleksowa oferta specjalnych pojazdów komunalnych niemieckiej firmy REFORM. Gama kompaktowych pojazdów z powodzeniem może być stosowana przy każdym rodzaju prac komunalnych, a w dodatku pojazdy świetnie się prezentują i są proste w użytkowaniu.
Podobną, choć adresowaną do nieco innego użytkownika, ofertę prezentowała firma Daimler AG Unimog. Jej przedstawiciele podkreślali zalety ekologicznych śmieciarek, informując że prowadzą intensywne, mocno zaawansowane testy nad wprowadzeniem do użytku na publicznych drogach całkowicie autonomicznych pojazdów komunalnych.
Z niecierpliwością będziemy też oczekiwać na oficjalną światową premierę nowej ładowarki teleskopowej Sennebogena - model 355 E. Przedstawiciele firmy chętnie dzielili się technicznymi parametrami nowej maszyny, poinformowali też, że ładowarka po raz pierwszy zostanie zaprezentowana podczas majowych IFAT 2018, kiedy wszyscy chętni będą mieli okazję zapoznać się z nią także podczas specjalnych pokazów.
To oczywiście zaledwie nieduży fragment wiedzy, jaką pozyskaliśmy na styczniowym spotkaniu. Odbyliśmy kilkadziesiąt rozmów, a wszystkie były interesujące do tego stopnia, że z niecierpliwością oczekujemy na ich kontynuację. Na szczęście okazja nadarzy się już wkrótce, gdyż najnowsza edycja targów IFAT odbędzie się w dniach 14-18 maja 2018 roku.
Krzysztof Małyszko