Go to Top

Dzień osób sprzątających zawodowo!

Thank Your Cleaner Day to specjalne święto przypadające w tym roku 20 października. Jest to święto wszystkich, którzy pracują w branży utrzymania czystości. Czyli osób, które na co dzień dbają o porządek w naszych biurach, szkołach, szpitalach, urzędach itp. Został zainicjowany w 2015 roku w Nowej Zelandii przez lokalną organizację branżową Building Service Contractors (BSCNZ) oraz firmę Kärcher. W tym roku obchodzony jest w ponad 50. krajach świata – po raz trzeci w Polsce.

Wspólnie z lokalnymi partnerami we wszystkich krajach, gdzie działa, niemiecki koncern Kärcher chce ustanowić Thank Your Cleaner Day i sprawić, by docenienie pracowników sprzątających było praktyką globalną. Osoby sprzątające, często stanowią dla nas tło, nie zauważamy ich trudu i wysiłku. Pracują one w naszych biurach w innych godzinach niż my, dlatego też niewiele o nich wiemy i często niestety nie doceniamy ich pracy, która jest przecież tak ważna. W tym dniu, 20 października 2021 roku, klienci i pracownicy biurowi, którzy korzystają z usług firm sprzątających, mogą dać znać swoim pracownikom sprzątającym, że doceniają ich pracę – zostawiając im kartkę, dając drobny upominek, lub po prostu mówiąc: „Dziękuję!”.
Równolegle już 20 października na stronie www.karcher.pl zadebiutuje e-book dotyczący branży czystościowej. Pełen wywiadów z ekspertami, artykułów merytorycznych i infografik e-book z pewnością będzie ciekawą lekturą, nie tylko dla osób, które są związane z tą branżą, choć dla nich przede wszystkim.