Go to Top

Ultra lekkie Manitou

Podczas konferencji prasowej online, która odbyła się pod hasłem „Build the Future” Manitou przedstawiło swój najnowszy projekt – ultra lekkie Manitou (ULM). Choć oprócz tego zaprezentowano wiele nowości (konferencja zebrała ponad 3 tysiące odbiorców w 90 krajach na czterech kontynentach) z pewnością ta informacja była największym hitem. Kultowa ładowarka teleskopowa w wersji ultra kompaktowej stanie się maszyną podręczną jak narzędzia. Przy wymiarach 190x149 cm łatwo trafi na rynki, których Manitou jeszcze nie podbiło – ogrodnictwo, architektura krajobrazu, wypożyczalnie dla weekendowych majsterkowiczów.

Na pewno maszyną zainteresuje się też wielu przedsiębiorców realizujących prace komunalne. Sprzyja temu niewielka masa - 2700 kg oraz wymiary, pozwalające na transport maszyn na standardowej przyczepie bez specjalnego pozwolenia. Niewielkie rozmiary nie ograniczają jednak w żaden sposób możliwości pracy ze standardowym osprzętem wykorzystywanym w ładowarkach normalnej wielkości. Maszyny ULM mają zadebiutować pod koniec 2021, co oznacza, że w wypożyczalniach pojawią się na początku 2022 roku. 

Oczywiście podczas konferencji „BUILD THE FUTURE” Manitou przedstawiło o wiele więcej nowości. Choć cały rok 2020 był zaskakujący i przyhamował gospodarkę, francuska firma wykorzystała ten czas na opracowanie nowych projektów, na udoskonalenie dotychczas produkowanych maszyn. Udało się na przykład obniżyć całkowity koszt posiadania produktów Manitou. Zaprezentowano m.in. całkowicie odnowioną i poszerzoną gamę obrotowych ładowarek teleskopowych, jak również nowe ładowarki przegubowe. Będziemy o tym pisać w kolejnych wydaniach drukowanych i cyfrowych (mz)