Go to Top

Nowe kosiarki profesjonalne firmy John Deere

John Deere wprowadził do oferty nową serię profesjonalnych kosiarek z przednim agregatem 1500 TerrainCut. Dzięki swym unikatowym właściwościom mogą one kosić i zbierać grubą trawę z dużymi prędkościami, zapewniając jednocześnie wysoką jakość cięcia.

Nowe maszyny wyróżniają się zwartą budową, co ułatwia transport i pozwala na pracę w trudno dostępnych miejscach. Zostały one tak zaprojektowane, by sprostać potrzebom szerokiej grupy odbiorców, obejmującej m.in. przedsiębiorstwa zajmujące się utrzymaniem terenów zielonych, obiektów sportowych (stadiony, pola golfowe), jak również tzw. greenkeeperów. W skład nowej linii wchodzi pięć modeli wyposażonych w wydajny agregat przedni TerrainCut, dostępny w wersji z wyrzutem bocznym lub tylnym o szerokości roboczej 1,5 i 1,8 m.
Ważną zaletą maszyn jest nowoczesna przekładnia hydrostatyczna, pozwalająca kosiarkom na osiąganie dużej wydajności bez względu na ukształtowanie terenu i rodzaj trawy. Poza tym w modelach 1580 i 1585 oferuje ona dwa biegi, zapewniając prędkość transportową równą 25 km/h. Wszystkie maszyny serii 1500 są wyposażone w agregaty koszące 7-iron o dużej wytrzymałości, dzięki czemu znakomicie radzą sobie z grubą, mokrą trawą i równomiernie rozrzucają pokos. Z kolei nowa regulacja wysokości cięcia w zakresie od 25 do 152 mm poprawia jakość cięcia oraz wydajność poprzez stabilizację kąta natarcia agregatu. W opcji jest również dostępny zestaw do mulczowania, przeznaczony do wykaszania krzaków, zarośli itp.
Opracowując nową serię maszyn, wiele uwagi poświęcono komfortowi pracy operatora. Dlatego są one wyposażone m.in. w tempomat, wygodny fotel ułatwiający wielogodzinną pracę (w opcji z zawieszeniem pneumatycznym), podwójne dźwignie do obsługi przekładni oraz elektrohydrauliczny układ załączania sprzęgła agregatu koszącego. Ponadto modele 1575 i 1585 mają nową, przestronną kabinę, która gwarantuje znakomitą widoczność w zakresie 360°. Każda taka maszyna posiada klimatyzację oraz wydajny układ ogrzewania, a pneumatyczne zawieszenie fotela jest oferowane standardowo. W kosiarce 1585 są stosowane osie o większej nośności, pozwalające na pracę z dodatkowymi narzędziami, instalowanymi na bazowej maszynie za pomocą systemu szybkiego montażu GLC1500. Wśród nich jest m.in. osprzęt do zbierania trawy i liści ze zbiornikiem o pojemności 600 lub 900 litrów. Do napędu wentylatora kosza jest wykorzystywany przedni WOM kosiarki (podobnie jak w przypadku agregatu koszącego), co ułatwia montaż i demontaż urządzenia, ale także zmniejsza ilość ciepła powstającego w układzie hydraulicznym. Istotną zaletą kosza jest krótki czas opróżniania oraz wysokość i zasięg wyładunku, wynoszące odpowiednio 203 i 83 cm. W ten sposób maszyna może współpracować z przyczepami ciągnikowymi o dużej pojemności albo wysokimi kontenerami.
Oprócz agregatu koszącego, każda taka maszyna może być wyposażona w pług do odśnieżania lub szczotkę, co umożliwia jej zastosowanie do wielu prac przez cały rok.